Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Citlivý močový mechúr – ako si poradiť prírodnou cestou?

Citlivý močový mechúr riešia najmä dospelí po štyridsiatke. Zároveň ste o tom možno ani nepočuli – málokto sa totiž týmto problémom chce chváliť. O čo konkrétne ide a po akých prírodných prostriedkoch siahnuť?

Citlivý močový mechúr – ako si poradiť prírodnou cestou?

Vďaka článku sa dozviete:

 • čo je citlivý močový mechúr a koho sa týka
 • po akých bylinách siahnuť, keď tento problém riešite
 • ako môžu pomôcť tzv. Kegelove cviky

Keď „musíte“ veľa a často

Hyperaktívny močový mechúr nás núti ísť na malú viac ako 8-krát denne. A zvyčajne sú mu pridružené ďalšie ťažkosti: nočné močenie a inkontinencia. Citlivý močový mechúr je o niečo známejší u mužov, ktorí ním trpia pri zväčšenej prostate, ale potrápi aj ženy, aj keď zväčša len dočasne v období tehotenstva. V tomto prípade ale dochádza k jeho útlaku vplyvom posunu orgánov pri raste bábätka.   

Jednoducho, ide o to, že už 20 minút po návšteve toalety má daná osoba nutkanie ísť zase. Dôjde k neúplnému vyprázdneniu a tým pádom k takmer neustávajúcemu pocitu potreby vymočiť sa.  

Ako môže pomôcť serenoa plazivá na močové cesty

Serenoa plazivá, ktorá sa často objavuje pod názvom saw palmetto, je druh palmy. Zároveň je to aj rastlina s účinkami na prostatu a močové cesty. Má mierne močopudný efekt, vďaka ktorému prispieva k úprave vyprázdnenia močového mechúra.

Ďalej má saw palmetto účinky na zvýšenie prietoku moču a tým pomáha zabraňovať hromadeniu moču v mechúre. Je to dôležité nielen pre pocit vyprázdnenia – hromadenie moču je nežiaduce aj kvôli prípadnému riziku vzniku infekcie močových ciest. Sereona plazivá má ale vplyv na celkové mužské zdravie, preto ju možno odporučiť ako tip č. 1 pri riešení citlivého mechúra.   

Chutí aj zdravá kapucínka

Kapucínka má veľké, žiarivo farebné kvety, ktoré sú dokonca veľmi chutné. Konzumovať sa dajú aj listy, majú chuť podobnú reďkovke a sú vcelku štipľavé. Kapucínka na močové cesty pôsobí antibakteriálne a je skvelou podporou hlavne v zime. Vďaka svojim silným účinkom podporuje kapucínka močový mechúr, obličky aj prostatu. 

Dá sa citlivý mechúr riešiť posilňovaním panvového dna?

Jednoznačne áno! Svaly panvového dna sú pomyselným pletencom, ktorý obklopuje zvierače. Práve zvierače technicky zabraňujú tomu, aby z močovej trubice unikal moč von. Ale sú aj dôležitou súčasťou celého trupu! Ich posilnenie tak môže pomôcť od bolesti chrbta a brucha, a hlavne pomôžu s lepším držaním tela. Na citlivý močový mechúr sú preto výborné tzv. Kegelove cviky, ktoré sú vhodné pre mužov aj ženy.  

Hneď na začiatku je podstatné uvedomiť si polohu jednotlivých svalov panvového dna. Sťahujte ich tak, ako by ste chceli zadržať močenie a vnímajte, v akých miestach došlo k stiahnutiu. Jednotlivé cviky potom vykonávajte denne podľa návodu od odborníka. 

Hľadáte motiváciu k posilňovaniu panvového dna? Dobrým benefitom je, že tým dosiahnete aj intezívnejšie zážitky pri milovaní! 
 

Prostaxin balení

Prostaxin

Pre ničím nerušený spánok a zdravú prostatu

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odosiela sa

Vyskúšajte Prostaxin® ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

Moja kvalita života sa zlepšila

Moja kvalita života sa zlepšila

Miroslav Achberger, Bratislava

Užívaním ProstaXin a ProMan som urobil dobre

Užívaním ProstaXin a ProMan som urobil dobre

Oskár Bíro, Jelšovce