Výživové doplnky na prostatu: v ich zložení hľadajte hlavne zinok

Pre mužské zdravie sú dôležité dva prvky: zinok a selén. Prečítajte si, ako konkrétne fungujú výživové doplnky na prostatu a aké sú ďalšie spôsoby, ako možno zinok a selén doplniť.

Výživové doplnky na prostatu: v ich zložení hľadajte hlavne zinok

Prečo práve zinok a selén? 

Oba prvky sa v bežnom jedálničku vyskytujú skôr v menšej miere. Zároveň sú pre mužov úplne kľúčové. Presnejšie povedané, starajú sa o prostatu, močové cesty a pohlavné ústrojenstvo. Všetko tu so všetkým súvisí a navzájom sa ovplyvňuje, preto je dobré starať sa o túto oblasť ako o celok. 

Štatistiky uvádzajú, že 60 % mužov nad 60 rokov sa stretáva s problémami s prostatou. Nemusia byť vážne, zato sú nesmierne otravné a obmedzujú pohodlný život. Preto na svoje mužské zdravie myslite včas a začnite sa zaujímať o to, aké vitamíny a minerály by vám nemali chýbať. 

Zinok okrem iného prispieva aj k normálnej plodnosti a reprodukcii. Udržuje ideálnu hladinu mužského pohlavného hormónu a ako bonus je dobrý na imunitu. 

Selén podporuje tvorbu spermií a takisto pôsobí ako antioxidant. Aj selén prispieva k udržaniu hladiny testosterónu v krvi.

Zinok a selén v potravinách

Akýkoľvek  vitamín či minerál možno doplňovať aj v rámci pestrého jedálnička. So zinkom je to o niečo jednoduchšie než so selénom: úplne najbohatšie sú naň ustrice. Pretože v našich končinách nejde o dostupnú potravinu, staviť môžete napríklad na tekvicové (ale i iné) semienka, strukoviny alebo trebárs tofu. Zinok je v menšej miere aj v červenom mäse. 

Selén má tiež jeden superzdroj: para orechy. Ten, kto im príliš neholduje, si môže dať iné druhy orieškov, celozrnné obilniny a výrobky z nich či fazule. U selénu však platí, že jeho množstvo v konkrétnej potravine je ovplyvnené tým, aká bohatá bola na selén pôda, v ktorej plodina rástla. Bohužiaľ, v posledných rokoch platí, že kvôli chudobnej pôde sú na minerály menej bohaté aj niektoré potraviny. 

TIP: živočíšne zdroje selénu a zinku mávajú v ľudskom organizme lepšie využitie než tie rastlinné. Aby sme získali potrebné množstvo, mali by sme skonzumovať slušnú dávku orieškov a semienok. Kvôli pestrosti by sme však nemali vynechávať žiadne zdroje výživy. 

Výživové doplnky na prostatu – účinné a overené

Výhodou výživových doplnkov na prostatu je fakt, že je ich zloženie preverené a vyskúšané. Vopred viete, aké množstvo účinných látok vďaka nim získate. Navyše ide o kombináciu živín, ktoré sa navzájom dopĺňajú a v účinkoch podporujú. 

Pozrime sa podrobnejšie na produkt ProstaXin: okrem selénu a zinku obsahuje aj rastlinné výťažky. Serenoa plazivá má ako jedna z mála bylín potvrdený vplyv na zväčšenú prostatu a pomáha k udržaniu dobrého stavu močového ústrojenstva. Veľmi zaujímavý je tu tiež lykopen – prirodzená súčasť rajčín, ktoré pôsobia ako antioxidant. Ten môžeme považovať za ochrancu buniek prostaty. 

Či sa už rozhodnete pre vylepšenie svojho jedálnička o potraviny bohaté na zinok a selén alebo si zaobstaráte výživové doplnky na prostatu, môžete si byť istý v jednom: pre svoju prostatu robíte to najlepšie!
 

Prostaxin balení

Prostaxin

Pre ničím nerušený spánok a zdravú prostatu

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odosiela sa

Vyskúšajte Prostaxin® ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

Bol už čas začať sa starať o svoju prostatu

Bol už čas začať sa starať o svoju prostatu

Michal Kapucián, Pezinok

Už dva roky som verný ProstaXinu

Už dva roky som verný ProstaXinu

Miroslav Mader, Banská Bystrica

Moja kvalita života sa zlepšila

Moja kvalita života sa zlepšila

Miroslav Achberger, Bratislava